Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program "Zanocuj w lesie"

W ramach ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie” przygotowaliśmy urokliwy teren położony nad Zalewem Sulejowskim, przeznaczony specjalnie dla wszystkich turystów chcących przenocować w lesie. To nie tylko okazja do biwakowania, to także możliwość prawdziwego wyciszenia i relaksu, zasypiania i budzenia się przy dźwiękach natury, obserwacji gwieździstego nieba, podziwiania świetlików, wdychania czystego powietrza i spotkania tego, czego na co dzień nie spotkasz. Zapraszamy Cię zatem do odwiedzenia lasów smardzewickich.

Mapę obszaru można pobrać poniżej. Lokalizacja widoczna jest również na mapie Banku Danych o Lasach oraz z poziomu aplikacji mBDL (android / iPhone), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny do pobrania poniżej).
  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu . Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu.
  4. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
  5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszarze, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny do pobrania poniżej) oraz przesłanie go na adres smardzewice@lodz.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Dominik Miarka

e-mail: dominik.miarka@lodz.lasy.gov.pl

tel.: 507-424-869

  • Nadleśnictwo Smardzewice przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.