Widok zawartości stron Widok zawartości stron

rajd " Patyczaków"

Nadleśnictwo Smardzewice (RDLP w Łodzi) oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają wszystkich chętnych na Rajdy „Patyczaków” Nordic Walking. To cykl 8 spacerów pod okiem profesjonalnego instruktora po lasach Nadleśnictwa Smardzewice i nie tylko – zabierzemy Was za każdym razem w inne miejsce, a leśnik zdradzi inną tajemnicę lasu! Chodźcie z nami!

Zapewniamy:

 • przejazd na miejsce spaceru autokarem (chodzić będziemy na terenie Nadleśnictw: Smardzewice, Spała, Opoczno, Piotrków oraz Brzeziny)
 • profesjonalnego instruktora nordic walking i gawędę leśnika
 • możliwość wypożyczenia regulowanych kijków
 • organizację ogniska i gimnastykę rekreacyjną

Co trzeba zrobić?

Zapisać się! Na każdy ze spacerów obowiązują zapisy (osobiście lub e-mailowo: kontakt@mck-tm.pl) oraz wpłata wpisowego w wysokości 15 zł w kasie MCK, pl. Kościuszki 18. Na pierwszy spacer zapisy do 24.03.2021.

Na Rajdy „Patyczaków” zapraszamy szczególnie Seniorów, ale także wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Tymi działaniami chcemy Was zmobilizować, promować zdrową i aktywną formę wypoczynku wśród pięknych zakątków lasów środkowej Polski. W obecnej sytuacji nasze spacery to także okazja do bezpiecznego spotkania na łonie natury, ponadpokoleniowej integracji, wyjścia z domu dalej niż do sklepu – zachęcajcie do aktywności swoje Mamy i Babcie, Ojców i Dziadków! Sami też się nie obijajcie ;) dajcie przykład!

Jeżeli nie jesteś objęty kwarantanną – oficjalne komunikaty nie zabraniają wychodzenia na zewnątrz, korzystania z leczniczych właściwości lasów! Nie obawiaj się maszerować z nami! A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia – odpuść, dołączysz do nas następnym razem.

 

 

Osoba do kontaktu:

Izabela Piotrowska - MCK

e-mail: izapio7@wp.pl

Telefon: 44/ 712 23 69, tel. kom. 504 068 149

Szczegółowy plan I Rajdu „Patyczaków” Nordic Walking (27 marca 2021)

 • 08:30 Zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej
 • Od 08:45 do 09:30 Przejazd na miejsce startu Rajdu „Patyczaków”
 • 09:30 – 09:50 Rozgrzewka, przypomnienie prawidłowej techniki marszu
 • Marsz wśród lasów Nadleśnictwa Smardzewice
 • Kilka przystanków urozmaiconych gawędą leśnika o lesie i jego mieszkańcach
 • Konkurs wiedzy o Lasach Państwowych oraz lesie
 • 13:00 Przejazd na miejsce ogniska przy siedzibie Nadleśnictwa Smardzewice
 • 14:00 Integracja rekreacyjna
 • ok. 15:00 Zakończenie spotkania

Nadleśnictwo Smardzewice oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, podczas tej cyklicznej imprezy organizowanej na terenie Nadleśnictw RDLP w Łodzi: Smardzewice, Spała, Opoczno, Piotrków oraz Brzeziny, będą promować zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów, ze szczególnym uwzględnieniem płynących z nich korzyści dla przyrody, społeczeństwa i gospodarki. W 2021 roku zajęcia zostały dofinansowane przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych – dziękujemy!

 

Materiały do pobrania

Inne wydarzenia Inne wydarzenia

Powrót

ogłoszenia o zamówieniach

ogłoszenia o zamówieniach

Informacja o unieważnieniu II postępowania pn.: " Budowa drewnianego  budynku - sali dydaktycznej przy Nadleśnictwie Smardzewice" znajduje się w załączniku poniżej.

 

Ogłoszenie o składaniu ofert na schłodzone tusze jelenia i daniela znajduje się w załączniku poniżej.

 

Informacja o unieważnieniu postępowania pn.: " Przebudowa budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej" znajduje się w załączniku poniżej.

 

Informacja z otwarcia ofert dot. postępowania pn.: " Przebudowa budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej" znajduje się w załączniku poniżej.

 

Informacja o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w Postępowaniu pn.:" Przebudowa budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej" znajduje się w załączniku poniżej.

 

Zamawiający zamieszcza informację o zmianie SWZ w Postępowaniu pn.: Przebudowa budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej"

 

Zamawiający zamieszcza wyjaśnienia dotyczące SWZ w Postępowaniu pn.: " Przebudowa budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej", aktualny przedmiar robót oraz ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Zamawiający informuje, że termin składania ofert uległ zmianie na dzień 25.08.2021r.

 

Informacja z otwarcia ofert dot. postępowania na budowę drewnianego budynku - sali dydaktycznej przy Nadleśnictwie Smardzewice znajduje się w załączniku poniżej.

 

Informacja o kwocie jaką Zamawiający  zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia na budowę drewnianego budynku-sali dydaktycznej przy Nadleśnictwie Smardzewice znajduje się w załączniku poniżej.

 

Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę budynków gospodarczych na terenie Osady Łowieckiej oraz SWZ wraz z załącznikami znajduje się poniżej.

 

Ogłoszenie o zamówieniu na budowę drewnianego budynku - sali dydaktycznej przy Nadleśnictwie Smardzewice oraz SWZ wraz z załącznikami znajduje się poniżej.