Aktualności Aktualności

Vikings Run

15 maja 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Smardzewice po raz kolejny odbył się bieg z przeszkodami Vikings Run. Na to wydarzenie przybyło ponad siedemset małych i dużych Wikingów z całej Polski i nie tylko. W biegu wzięli udział także Wikingowie ze Szkocji, Czech i Ukrainy.

Tym razem uczestnicy mieli do pokonania wiele wymagających przeszkód, m.in. ścianki klasyczne, siatkowe, konstrukcje stalowe, drut kolczasty, liny, worki wypełnione piaskiem, wałki drewniane, opony, błoto, most ruchomy na wodzie i jezioro do przepłynięcia kajakiem.

Podczas imprezy na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Smardzewice promowano walory przyrodnicze okolicznych lasów, które stanowiły scenerię wydarzenia. Wikingowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca leśnika oraz pobrać sadzonki drzew i krzewów leśnych wyprodukowanych w szkółce leśnej „Iłki”. Ponadto na stoisku edukacyjnym popularyzowano wiedzę na temat symbolu RDLP w Łodzi – bociana czarnego. Wiele osób wyraziło chęć śledzenia transmisji online z gniazda tego gatunku, a najmłodsi zostali obdarowani maskotkami, książkami i innymi wspaniałymi upominkami od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Nadleśnictwa Smardzewice.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje biegu Vikings Run. Warto zaznaczyć, że jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora VIKINGS RUN.

 

 

 

Tekst:

Dominik Miarka

Cezary Sęk

Nadleśnictwo Smardzewice


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Polecamy Polecamy