Asset Publisher Asset Publisher

Asset Publisher Asset Publisher

ŚMIECI W LESIE

...NIE MA ZASADNICZEJ RÓŻNICY MIĘDZY PAPIEREM RZUCONYM NA PODŁOGĘ W OPERZE, NA DYWAN WE WŁASNYM M-4 CZY NA ŚCIÓŁKĘ W LESIE. DOBRZE WYCHOWANY CZŁOWIEK NIE ZROBI TEGO - NAWET JEŚLI NIE MA POJĘCIA O FUNKCJONOWANIU EKOSYSTEMU....

Piękny i czysty las to widok jakiego oczekujemy wybierając się na wycieczkę w leśne ostępy. Ale niekiedy wyprawę tę mogą uprzykrzyć piętrzące się między drzewami stosy śmieci.

Las nie zaśmieca się sam, to ludzie wyrzucają tu odpadki, często doskonale wiedząc, że jest to niezgodne z prawem i szkodzi roślinom i zwierzętom. Za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat karny w wysokości nawet do 500 zł. Jednak mimo kar, leśnicy wciąż nie nadążają ze sprzątaniem. W uświadamianiu jak szkodliwe jest zaśmiecanie środowiska, w którym żyjemy pomagają organizowane corocznie akcje jak „Sprzątanie Świata", czy „Czysty Las", w których udział biorą nasi najmłodsi obywatele, ucząc się i dając dobry przykład starszym jak należy postępować.

W trosce o to, aby zachować porządek w lesie przy każdym oznakowanym parkingu leśnym znajdziemy kosz na odpadki. Po zakończonej wycieczce możemy więc wszystkie papierki po cukierkach i butelki po wodzie, zamiast do lasu — wyrzucić do kosza na śmieci!