Asset Publisher Asset Publisher

Asset Publisher Asset Publisher

KRADZIEŻ DREWNA

W dniu 06.02.2014r. Strażnik Leśny wraz z policjantem z KPP w Tomaszowie Maz. z Nadleśnictwa Smardzewice złapali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy kradli drewno.

Około godziny 14.00 Strażnik Leśny otrzymał anonimowy telefon, że w lesie w okolicy miejscowości Trojanów, powiat Opoczyński może dochodzić do kradzieży drewna. W tym dniu służbę na terenie Nadleśnictwa Smardzewice pełnił Strażnik Leśny z policjantem z KPP Tomaszów Maz. i psem służbowym " Ares". Po przybyciu na miejsce fakt kradzieży potwierdzono i zatrzymano na gorącym uczynku, na miejscu kradzieży czterech mężczyzn wraz z pojazdem. W pojeździe znajdowało się około 2 mp drewna brzozowego, a w odległości około kilkudziesięciu metrów ujawniono 25 świeżych pniaków. Mężczyźni to trzej mieszkańcy powiatu Opoczyńskiego w wieku 40 lat, 51 lat, 47 lat oraz 50-letni mieszkaniec Tomaszowa Maz..

Strażnik Leśny wstępnie wycenił szkody na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł. Mężczyźni zostali zatrzymani w areszcie KP w Opocznie. Sprawa jest rozwojowa. Sprawcą grozi nawet do kilku lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.